KONTAKTY

Interiery LENKA
Zahradní 467
675 22 Stařeč
tel: 724 876 661
napište nám
schůzku nutno domluvit telefonicky či e-mailem
www.interiery-trebic.cz

Postele, rošty, matrace / Potahy na matrace


Naše zdraví začíná dobrým odpočinkem. Ohledně spánku byl v roce 1960 v USA proveden výzkum u 3000 dospělých. Tento výzkum stanovil průměrnou dobu spánku na 8 až 9 hodin denně. Ve stejném výzkumu, který proběhl v minulých letech, byla doba spánku již jen 7 hodin. Náš spánek se neustále zkracuje. O důvod navíc, proč náš spánek plně využít.

V noci dospělá osoba ztratí průměrně  0,4l tělesné tekutiny. Většinu potu vylučujeme z nohou a podpaží. Toto množství je zanedbatelné. Ale po 10 letech spánku to je kolem 1200 l !!!! Kromě tekutin ztrácíme denně také 1,5 g odumřelé kůže, tj. 500g za rok. Tělesná vlhkost a odumřelá kůže dohromady vytváří ideální živnou půdu pro roztoče. Tito roztoči žijí v našich kobercích, matracích a ve všech čalouněných výrobcích, kde se jim velmi dobře daří a tím se taky rychleji rozmnožují. Prostředí může být velmi hygienické, ale roztočům se nevyhneme. Roztoč žije průměrně 2-3 měsíce. Pokud má však dobrý zdroj potravy, dokáže se za tuto dobu velmi rychle rozmnožit. V běžné matraci tak žije kolem 2 milionů roztočů. Roztoč je pouhým okem neviditelný, avšak škodlivé látky v jejich natrávené potravě a z jejich výměšků mohou způsobovat závažné zdravotní problémy, zvláště mohou vyvolávat alergické reakce. Astmatici by se mu měli úplně vyhýbat. Neměli byste tedy dát roztočům sebemenší šanci rušit Váš život a spánek. Samozřejmě existují rychlá řešení v boji proti nim, jako je časté větrání ložnice, praní při vysoké teplotě atd. Tyto metody však nejsou dostatečně účinné a některé se musí každodenně opakovat. Na takové věci v dnešní společnosti, kdy jsme velmi zaneprázdnění, není čas. Proto firma D.P.V. nabízí ty nejluxusnější potahy, které umí nežádoucí roztože eliminovat.

Vhodně zvolený potah na matrace zvýší Váš spánkový komfort.

Každé jádro matrace je opatřeno separační tkaninou a kvalitním potahem. Všechny potahy jsou snímatelné a pratelné opatřené třístranným anebo dělitelným zipem.

Díky rozličnosti Vás uživatelů máte možnost si zvolit z několika různých druhů potahových látek pro svou ideální matraci. 
Záleží na Vašem výběru.

Potahové materiály na našich matracích jsou certifikovány v Textilním zkušebním úřadě v Brně. Potahy odpovídají všem hygienickým požadavkům a nepředstavují zdravotní riziko. Potah pro dětské matrace Happy Kids je vhodný pro děti do 3 let dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR č.84/2001 Sb. O hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti ve věku do 3 let.

 

 

V nabídce máme i matracové chrániče od českého výrobce Dadka Vracov.