KONTAKTY

Interiery LENKA
Zahradní 467
675 22 Stařeč
tel: 724 876 661
napište nám
schůzku nutno domluvit telefonicky či e-mailem
www.interiery-trebic.cz

ZBOŽÍ V AKCI

cena 474,00 Kč (18,96 EUR)

Tipy pro správný výběr lůžka

TIPY PRO SPRÁVNÝ VÝBĚR ZDRAVÉHO LŮŽKA


Optimální lůžko musí být složeno z kvalitní matrace a z lamelového roštu. Tato kombinace nejlépe udržuje páteř v přirozené poloze. Lamelový rošt je vedle matrace druhou nejdůležitejší součástí lůžka. Kromě správné polohy páteře je pro zdravé a kvalitní spaní důležitá rovněž cirkulace vzduchu. Použití roštu zároveň prodlužuje životnost matrací.

Široká škála materiálů nabízí velký výběr matrace pro každého. Použité materiály: PUR pěny, HR studené pěny, tzv. \"líné\" VISCO pěny, latexové pěny, Bonell pružinová a taštičková jádra (popis jednotlivých materiálů níž). Momentální světovou novinkou jsou luxusní matrace z CELLPUR pěn v řadě Cellpur collection. Rozdílné vlastnosti pěn a jejich kombinace také určují přednosti jednotlivých matrací. Řada matrací ŘEŠETO je vyrobena z kvalitních antibakteriálních pěn. Antibakteriální pěna dokáže eliminovat výskyt bakterií a má vynikající odolnost proti vzniku plísní a hub. Velice kvalitní a neustále zdokonalované materiály používané při výrobě matrací využívají poznatků z anatomie a potřeb lidského těla.
 • Pro výběr správné matrace a roštu doporučujeme navštívit kamenné prodejny, kde Vám proškolení prodejci pomohou s výběrem té nejvhodnější matrace. Aktuální seznam našich prodejců naleznete v horní liště hlavního menu. Výběru matrací doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost.
 • Matrace jsou rozděleny dle váhových kategorií a do 5 stupňů tvrdosti matrace. Přičemž tvrdost 1 je brána jako nejměkčí a 5 je nejtužší variantou.
 • Potahy na matrace lze vybírat z několika funkčních typů. Všechny potahové materiály splňují nejnáročnější požadavky uživatelů. Potahy jsou pratelné na 60 - 90°C dle typu potahu, díky tomu se zvyšuje hygiena lůžka. Potahy jsou podrobně popsány v sekci SORTIMENT, podsekce POTAHY.
 • Matrace do dvoulůžek doporučujeme volit dvě samostatné matrace. Matrace lze pak samostatně polohovat, dále nabízí možnost výběru vhodné strany pro potřeby každého uživatele, lepší manipulaci pri otáčení matrace, jednodušší manipulaci s potahem a zamezení rušivého pohybu pri otáčení partnera.
 • Matrace označené logem Zdravotní matrace prošly důkladnými zkouškami a byl na ně vydán certifikát Klinické hodnocení zdravotnického prostředku ve Fakultní nemocnici Brno.
 • Pěnové matrace musí být uloženy na kvalitním lamelovém roštu. Pružinové a taštičkové matrace lze uložit na pevný odvětrávaný podklad. Laťkové rošty nesmí mít větší mezery mezi laťkami než 40 mm, jinak může docházet k deformaci matrace.
 • Matraci se doporučuje vyměnit každých 5 - 7 let z ergonomických a také hygienických důvodů.
 • Matrace vyrábíme ve všech typizovaných i atopických rozměrech.
 • Na matraci se nevyplatí šetřit. Investujte do koupě kvalitní matrace a Vaše záda to pocítí.
 • Ceny uvedené u matrací platí do rozměru 90 x 200 cm (atypické rozměry do šíře 90 cm a délky 200 cm jsou bez příplatku). Ceny k ostatním rozměrům žádejte u svého prodejce.
 • Všechny produkty firmy D.P.V. nesou známku Český výrobek.